Zamknij

Bucza koło Kijowa. Rosjanie uprowadzili wolontariuszy. „Pogrom”

Katarzyna Witwicka
16.03.2022 12:36

W podkijowskiej Buczy Rosjanie wtargnęli do jednego z budynków administracyjnych. Jak wynika z relacji urzędu, agresor miał uprowadzić wolontariuszy, którzy pomagali mieszkańcom Ukrainy.

Ataki w mieście Bucza
fot. SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Wojna w Ukrainietrwa od 24 lutego. Tylko przez dwa pierwsze tygodnie rosyjskiej agresji w podkijowskiej Buczy, którą zamieszkuje około 36 tys. Ukraińców, zginęło co najmniej 67 cywilów.

We wtorek w nocy w mieście doszło do kolejnych ataków. Rosjanie mieli pojmać 6 wolontariuszy.

Bucza pod Kijowem. Rosjanie porwali wolontariuszy

Jak poinformowała na Facebooku Rada Miejska zaatakowanego regionu, „we wtorkowy wieczór 15 marca rosyjscy okupanci przeprowadzili pogrom w budynku administracyjnym Urzędu Miasta i pojmali naszych pracowników i wolontariuszy, którzy pomagali mieszkańcom naszego miasta”.

Rosjanie mieli wyrzucić dokumenty tożsamości pojmanych urzędników i wolontariuszy. Rada miasta w opublikowanym wpisie podała listę uprowadzonych osób i zaapelowała o pomoc do krajowych władz. „Prosimy o pomoc w uwolnieniu naszych ludzi” – czytamy.

Trwa wojna na Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

RadioZET.pl

WOJNA W UKRAINIE. RELACJA NA ŻYWO