Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tel Awiw, Wilno, Paryż, Helsinki i wiele innych. Biało-czerwone iluminacje na budynkach całego świata!

11.11.2018 11:40
xxx wiadomosci

Wileńskie Trzy Krzyże, Wieża Eiffla w Paryżu i ratusz w Tel Awiwie. To tylko niektóre zagraniczne obiekty, które z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przybrały biało-czerwone barwy. Iluminacje także w niedzielę.

budynek Ministerstwa Infrastruktury fot. A.Burakowski/REPORTER/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na Litwie oprócz wileńskiego pomnika Trzy Krzyże, na biało-czerwono zostały podświetlone też dwa mosty w centrum miasta: Biały Most i Most Mendoga.

Mer Wilna Remigijus Szimaszius złożył życzenia „przyjaciołom w Polsce i wszystkim mieszkającym w Wilnie Polakom”. Życzył „długich lat wolności i dobrobytu!”.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na biało-czerwono rozświetlił się też w sobotę ratusz w Tel Awiwie, o czym poinformowała na Twitterze ambasada RP w Izraelu.

"Ratusz w Tel Awiwie właśnie zaświecił się na biało-czerwono - Izrael świętuje 100-lecie razem z nami!" – czytamy w poście.

Podświetlone na biało-czerwono budowle zobaczyć można było w sobotę na całym świecie.

Za oceanem barwną iluminację obejrzeć mogli m.in. mieszkańcy Los Angeles.

Do akcji włączyły się też Kuwejt i Nowa Zelandia.

Iluminacje także w niedzielę. Biało-czerwone barwy przybiorą egipskie piramidy, statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro i najwyższy budynek w Ameryce Południowej Torre Costanera w Chile.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń