Zamknij

Biskup poleje całe miasto wodą święconą. Chce w ten sposób ''wypędzić diabła''

12.07.2019 21:47
Buenaventura
fot. Shutterstock

Kolumbijski biskup planuje oblać całe miasto Buenaventura wodą święconą. Duchowny chce w ten sposób powstrzymać rozwój przestępczości i narkotykowego biznesu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Buenaventura to ważny port handlowy i węzeł komunikacyjny na wybrzeżu Pacyfiku w Kolumbii. Miasto zostało uznane za najbardziej brutalne miejsce w kraju w 2014 roku. Według raportu Human Rights Watch, ''wiele dzielnic miasta jest zdominowanych przez potężne grupy przestępcze''. 

Członkowie miejscowych gangów porywają i w okrutny sposób zabijają swoje ofiary. 

Buenaventura. Biskup poleje miasto wodą święconą 

Jak podaje brytyjski ''Guardian'', biskup Buenaventury postanowił ''wypędzić diabła z miasta'' po brutalnym zabójstwie 10-letniej dziewczynki. 

Chcemy przywrócić spokój, który utraciło nasze miasto z powodu tylu zbrodni, aktów korupcji, zła i handlu narkotykami, który atakuje nasz port. Chcemy okrążyć miasto z powietrza i lać na nie wodę święconą, by zobaczyć, czy wypędzamy demony

Monsignor Rubén Darío Jaramillo Montoya, biskup Buenaventura

Według pierwszych medialnych doniesień, armia kolumbijska miała dostarczyć biskupowi helikopter. Duchowny zdementował te informacje w rozmowie z Catholic News Agency. - Zamierzamy stworzyć linię pojazdów z wozów strażackich i statuą św. Bonawentury. Udamy się do wszystkich miejsc, w których w ostatnich latach zginęli ludzie - powiedział.

Zobacz także

RadioZET.pl/Guardian