Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bułgaria: Autobus runął w przepaść. Zginęło co najmniej 15 osób

25.08.2018 21:04
xxx wiadomosci

Co najmniej 15 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w sobotę w kolizji autobusu i samochodu osobowego w okolicach miasta Svoge, około 30 km na północ od stolicy Bułgarii, Sofii - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych.

Wypadek autobusu w Bułgarii fot. Twitter

Według wstępnych danych policji drogowej autobus zderzył się z samochodem, po czym przewrócił się i stoczył w głęboką przepaść - podała komercyjna stacja telewizyjna BTV. Telewizja Nowa przekazała z kolei, że zanim się przewrócił, autobus jechał zygzakiem i uderzył w cztery auta.

Na miejsce wypadku przyjechało 20 karetek pogotowia, które odwoziły rannych do sofijskich szpitali, oraz kilka karetek z pobliskich miast. Według danych policji co najmniej trzy osoby są w stanie krytycznym, a liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

Uczestniczący w wypadku autobus był duży i mógł pomieścić co najmniej 50 pasażerów. Według wstępnych ustaleń wiózł uczestników wycieczki do pobliskiego klasztoru. Wszyscy pasażerowie to obywatele bułgarscy.

Bułgaria: Seria wypadków

W sobotę w Bułgarii doszło też do dwóch innych wypadków. W okolicach miasta Welingrad, na południowym zachodzie kraju, na skutek zderzenia dwóch samochodów osobowych rannych zostało siedem osób, w tym dwie ciężko, z kolei na drodze między Warną i Burgas, we wschodniej części kraju, spłonął autobus. Kierowca zdążył ewakuować wszystkich podróżnych z pojazdu, nikt nie ucierpiał.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń
Tagi