Zamknij

Samolot z polskimi turystami lądował awaryjnie. "Silnik zaczął warkotać"

02.08.2021 12:09
Samolot z polskimi turystami lądował awaryjnie
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Samolot Wizz Air lecący z Burgas do Warszawy lądował awaryjnie krótko po starcie maszyny – podał w poniedziałek portal Gazeta.pl. Przyczyną miało być zderzenie z ptakiem, prowadzące do uszkodzenia silnika.

Samolot linii Wizz Air lądował awaryjnie na lotnisku w bułgarskim Burgas, niedługo po starcie maszyny. Na pokładzie znajdowali się polscy turyści. Jeden z nich przekazał informację serwisowi Gazeta.pl

Lot do Warszawy mógł zostać przerwany wskutek zderzenia z ptakiem. – Kilkadziesiąt sekund po starcie usłyszeliśmy uderzenie z prawej strony, po czym silnik zaczął warkotać – relacjonuje w rozmowie z Gazeta.pl pasażer maszyny z Polski.

Samolot z turystami z Polski lądował awaryjnie. "Silnik zaczął warkotać"

Rozmówca portalu dodał, że krótko po starcie samolot przestał się wznosić. Samo lądowanie awaryjne przebiegło bez problemów. – Kilka minut później pilot poinformował nas, że zderzyliśmy się z ptakiem i konieczne jest lądowanie w Burgas. Samo lądowanie przebiegło bezproblemowo, choć zdenerwowanie pasażerów było odczuwalne – powiedział portalowi podróżny z Polski.

Pasażerowie zostali poproszeni o zabranie ze sobą bagaży. Czekają na ponowne rozpoczęcie podróży do Warszawy. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Gazeta.pl