Zamknij

Celnicy przechwycili ponad 600 kg heroiny. To rekord

Redakcja
29.09.2018 09:20
Celnicy przechwycili ponad 600 kg heroiny. To rekord
fot. Shutterstock

Bułgarscy celnicy przechwycili w nocy z piątku na sobotę ogromny ładunek heroiny - poinformowało bułgarskie radio publiczne. Narkotyk znaleziono w dwóch irańskich ciężarówkach, które wjechały do Bułgarii z Turcji na przejściu granicznym Kapitan Andreewo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według wstępnych szacunków celników w ciężarówkach ukryto ponad 600 kg heroiny wartej ponad 45 mln euro. Była przeznaczona dla odbiorców w Austrii, dokąd udawały się pojazdy. Kierowców, którzy są irańskimi obywatelami, zatrzymano. Była to największa ilość heroiny przechwyconej jednorazowo na bułgarskiej granicy.

Zobacz także

W maju ubiegłego roku przechwycono 423 kg heroiny, również pochodzącej z Iranu. Narkotyk znajdował się w irańskiej ciężarówce, wewnątrz kraju przeładowano go na bułgarską. Pojazd zatrzymano do szczegółowej kontroli na przejściu z Rumunią Widin-Calafat. Narkotyk był przeznaczony na rynek holenderski.

W kwietniu 2017 r. na przejściu Kapitan Andreewo przejęto 214 kg heroiny. Transportujący narkotyk pojazd, na irańskiej rejestracji, według dokumentów udawał się do Polski.

Przez Turcję i Bułgarię przebiega tzw. "bałkański szlak" narkotykowy z Bliskiego Wschodu do Europy Zachodniej.

RadioZET.pl/PAP/BM