Zamknij

Trwa atak terrorystyczny na francuską ambasadę

Redakcja
02.03.2018 13:01
Trwa atak terrorystyczny na francuską ambasadę
fot. Twitter screen

W pobliżu kancelarii premiera Burkina Faso w stolicy kraju Wagadugu trwa atak zbrojny. Możliwe, że sprawcami są islamscy ekstremiści - podała w piątek miejscowa policja. Pojawiają się doniesienia o eksplozji w kwaterze głównej armii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Funkcjonariusze poinformowali, że na miejsce ataku wysłano siły bezpieczeństwa. Zaapelowano również do mieszkańców, by nie zbliżali się w ten rejon.

Jednocześnie agencja EFE, powołując się na lokalne media, podaje, że grupa niezidentyfikowanych uzbrojonych napastników dokonała ataku w dzielnicy dyplomatycznej Wagadugu, wywołując kilka pożarów. Doszło do starć z siłami bezpieczeństwa.

Telewizja państwowa RTB informuje o "dużym pożarze we francuskiej ambasadzie" oraz że napastnicy "otworzyli ogień w kierunku żandarmów, którzy przybyli na miejsce".

Jednocześnie ambasada Francji w Burkina Faso na Facebooku zmieniła treść posta, w którym wcześniej informowała o trwającym ataku na budynek ambasady i Instytut Francuski w Wagadugu. Obecnie na stronie widnieje informacja, że nie ma pewności co do miejsc, które są atakowane. 

RadioZET.pl/PAP/DG