Zamknij

Matka "w ostatniej chwili" uratowała tonące 3-miesięczne dziecko. Sama zginęła

23.07.2021 16:50
Matka uratowała 3-miesięczne dziecko z powodzi
fot. CCTV screen

Kobieta, która w ostatniej chwili uratowała swoje 3-miesięczne dziecko przed osuwającą się ziemią, została znaleziona martwa pod gruzami zawalonego domu w środkowych Chinach – podały w piątek media. W wyniku ''burzy tysiąclecia'' zginęły tam co najmniej 33 osoby.

Zwłoki kobiety znalazły w czwartek ekipy ratownicze. Dzień wcześniej ratownicy wyciągnęli z rumowiska jej około 3-miesięczną córkę. Przewieziono ją do szpitala i okazało się, że wyszła z kataklizmu bez szwanku.

''Matka podniosła dziecko w ostatniej chwili i rzuciła je w bezpieczne miejsce'' – podał na kanale społecznościowym dziennik ''Beijing Qingnianbao'', cytując krewnych zmarłej. Ratownik o nazwisku Yang ocenił w rozmowie z dziennikarzami, że dzięki temu dziecko przeżyło.

Nagranie z momentu, gdy ratownicy znajdują i wyciągają dziecko z rumowiska, cieszy się dużą popularnością w chińskich mediach społecznościowych. Wielu wyraża podziw dla ''ogromu matczynej miłości'' i smutek z powodu śmierci kobiety.

''To smutne. Dziecko, rośnij bezpiecznie i zdrowo. Musisz pamiętać, że matka dała ci życie dwa razy'' – napisał jeden z użytkowników sieci Weibo.

''Burza tysiąclecia'' w Chinach. Liczba ofiar powodzi rośnie

Według oficjalnych danych rekordowe ulewy w prowincji Henan w środkowej części Chin spowodowały śmierć co najmniej 33 osób, a osiem innych uznawano w czwartek za poszukiwane. Ponad 200 tys. ludzi ewakuowano. 12 osób zginęło w zalanym metrze w Zhengzhou, stolicy prowincji, gdzie woda wdarła się do tuneli metra i uwięziła setki osób w wagonach.

Od soboty do wtorku w Zhengzhou spadło 617 mm deszczu, czyli niewiele mniej niż wynosi tam roczna średnia opadów - 640 mm. Lokalne biuro meteorologiczne oceniło, że tak silne ulewy zdarzają się "raz na tysiąc lat".

RadioZET.pl/PAP