Zamknij

Burza w Niemczech. Grad wielkości piłek tenisowych i zalane centrum szczepień

24.06.2021 12:25
Burza gradowa w Niemczech
fot. Twitter.com/Lars Wienand,

Kolejna burza gradowa w Niemczech spowodowała ogromne zniszczenia. W Tybindze zostało zalane centrum szczepień przeciw Covid-19. Pięć osób jest rannych po uderzeniu gradu wielkości piłek tenisowych. 

Burza gradowa w południowo-zachodnich Niemczech przeszła w nocy ze środy na czwartek. Niszczycielski żywioł szczególnie dotknął regiony wokół Reutlingen i Pforzheim w Badenii-Wirtembergii. Burzowa pogoda zalewała domy, drogi, przejścia podziemne i torowiska. Silna wichura łamała drzewa, które zrywały linie energetyczne, co doprowadziło do krótkotrwałych przerw w dostawach prądu. 

– Strażacy w całym regionie wypompowywali wodę z zalanych piwnic i usuwali z dróg powalone drzewa – przekazała miejscowa policja.

Burza gradowa w Niemczech. Zalane centrum szczepień i grad wielkości piłek tenisowych

W Tybindze gwałtowna burza zalała w centrum szczepień przeciw Covid-19 w Paul-Horn-Arena. Według wstępnych prognoz z hali nie można korzystać przez co najmniej dwa tygodnie. Wszystkie wizyty w czwartek w punkcie szczepień zostały odwołane. Kolejne terminy mają zostać przeniesione do okolicznych punktów szczepień. 

Pięć osób zostało rannych w pobliskim mieście Reutlingen po burzach z gradem wielkości piłek tenisowych. W Kusterdingen z dachu domu spadł mężczyzna. 33-latek wspiął się na budynek, aby oczyścić go z gradu. Poślizgnął się i doznał poważnych obrażeń. Mężczyzna został przewieziony do pobliskiej kliniki.

Ulewa dała się we znaki również zawodnikom i widzom podczas meczu Niemcy-Węgry na Euro 2020, który odbył się w środę wieczorem na stadionie w Monachium, zmuszając niektórych fanów do opuszczenia trybun. 

RadioZET.pl/PAP