Zamknij
Burze w Niemczech
7 Zobacz galerię
fot. AP Photo/Martin Meissner/East News

Burze w Niemczech spowodowały co najmniej 103 ofiary śmiertelne i ogromne straty. Konsulat Generalny RP w Kolonii uruchomił infolinię umożliwiającą zgłaszanie osób zaginionych. 

Burze w Niemczech, które przeszły nad częścią landów w środę oraz w czwartek, przyniosły tragiczny bilans.  Według najnowszych informacji zginęły co najmniej 103 osoby. W całej Europie liczba ofiar śmiertelnych nawałnic wzrosła do 118.

W związku z sytuacją powodziową w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie Konsulat Generalny RP w Kolonii uruchomił infolinię umożliwiającą zgłaszanie osób zaginionych. Informacje można przekazywać pod numer telefonu: + 49 221 93 730 237.

Burze w Niemczech. Konsulat RP uruchomił infolinię

Dodatkowo Konsulat informuje, że w regionach dotkniętych powodzią zostały uruchomione Centra Kryzysowe udzielające informacji w sprawie osób zaginiony i poszukiwanych; udzielają też informacji osobom potrzebującym natychmiastowej pomocy: Koblencja: 0 800 656 5651,  Kolonia: 0 800 221 0001. Połączenia z Centrami Kryzysowymi są możliwe wyłącznie z terytorium Niemiec.

Liczba ofiar śmiertelnych burzy w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii wzrosła w czwartek do co najmniej 93, jak podała policja.

W Nadrenii Północnej-Westfalii zginęły co najmniej 43 osoby, a w Nadrenii-Palatynacie co najmniej 50. - Obawiamy się, że będzie ich więcej - powiedział w piątek rano rzecznik komendy policji w Koblencji. Akcje ratunkowe trwają. Nie wiadomo jeszcze, czy wśród ofiar są Polacy.

RadioZET.pl/PAP