Zamknij

Drugi człowiek, który spacerował po Księżycu, pozwał swoje dzieci

Redakcja
26.06.2018 12:53
Drugi człowiek, który spacerował po Księżycu, pozwał swoje dzieci
fot. Van Tine Dennis/ABACA/EAST NEWS

Buzz Aldrin, który podczas misji Apollo 11 spacerował po Księżycu, pozwał dwójkę swoich dzieci oraz menadżerkę biznesową. 88-letni były astronauta zarzuca im, że okradli go z pieniędzy oraz wmawiają mu demencję.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje BBC News, pozew Aldrina jest odpowiedzią na wniosek jego najbliższych o przejęcie kontroli nad finansami astronauty. W ocenie bliskich Aldrin zaczął w alarmującym tempie wydawać swoje pieniądze, na co wpływ mieli mieć nowi przyjaciele próbujący odciągnąć 88-latka od rodziny.

Bliscy byłego astronauty chcą przejąć kontrolę m.in. nad prywatną firmą Buzz Aldrin Enterprises oraz organizacją pozarządową The ShareSpace Foundation.

Zobacz także

Były astronauta ocenił, że syn Andrew, córka Janice i menadżerka finansowa Christina Korp chcą powstrzymać go od małżeństwa. Złożony wniosek o ustanowienie nad 88-latkiem prawnych opiekunów skutecznie uniemożliwia mu ślub.

„Jesteśmy zasmuceni nieuzasadnionym wnioskiem”

Aldrin w pozwie przeciwko rodzinie wskazał, że dzieci wraz z menadżerką finansową w niewłaściwy sposób przejęły kontrolę nad jego „wielomilionowymi artefaktami kosmicznymi”, a w przeszłości zarzucały mu problemy z pamięcią oraz demencję. W oświadczeniu dzieci byłego astronauty przekazały, że są zasmucone „nieuzasadnionym pozwem” ojca.

Buzz Aldrin to pułkownik Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, który dwukrotnie brał udział w misjach kosmicznych – w 1966 roku na pokładzie statu Gemini 12 oraz trzy lata później w Apollo 11. To właśnie pierwsze lądowanie ludzi na Księżycu przyniosło sławę kosmonaucie. Był on drugim człowiekiem po Nilu Armstrongu, który postawił stopę na naturalnym satelicie Ziemi.

RadioZET.pl/BBC News/PTD