Zamknij

Były konsul honorowy RP w Monako przyznał się do zlecenia zabójstwa

Redakcja
17.10.2018 08:19
Były konsul honorowy RP w Monako przyznał się do zlecenia zabójstwa
fot. TT:tibomalandrin

Były konsul honorowy RP w Monako Wojciech Janowski przyznał się do zlecenia zabójstwa matki swojej partnerki – podaje Onet.pl. Miał on zlecić morderstwo zawodowym zabójcom. 6 maja 2014 roku Hélène Pastor i jej kierowca zostali zastrzeleni przez dwójkę zamachowców w Nicei.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wojciech Jankowski miał przyznać się do zlecenia morderstwa już na początku śledztwa, ale szybko wycofał zeznania. Tłumaczył wówczas, że słabo zna język francuski i został źle zrozumiany.

Zobacz także

– Powiem coś, co chcieli państwo usłyszeć od Wojciecha Jankowskiego. Chciał wam powiedzieć to sam, ale nie jest w stanie... Mój klient jest winny śmierci Hélène Pastor – oświadczył przed sądem w imieniu Jankowskiego jego prawnik Éric Dupond-Moretti.

Francuskie media podają, że Janowski załamał się w sądzie i przyznał się do zlecenia zabójstwa. W momencie, gdy o tym fakcie poinformował jego prawnik, Janowskiemu miały popłynąć po twarzy łzy.

Jak podkreślił prawnik Janowskiego, chciał on w ten sposób chronić swoją partnerkę przed jej matką, która miała swoim zachowaniem unieszczęśliwiać córkę. Prokuratorzy domagają się dla niego dożywocia.

RadioZET.pl/Onet/BM