Zamknij

Były szef FBI z azylem w Rosji? Putin zaprasza

Redakcja
16.06.2017 14:43
Były szef FBI z azylem w Rosji? Putin zaprasza
fot. PAP/EPA

Władimir Putin czeka na byłego szefa FBI z otwartymi ramionami! W corocznym programie, w którym prezydent odpowiada na pytania obywateli, zapowiedział, że James Comey może z powodzeniem ubiegać się o azyl.

Władimir Putin wyraził zdziwienie, że Comey podzielił się z opinią publiczną detalami swojej rozmowy z prezydentem Donaldem Trumpem. Zagwarantował jednak, że w przypadku prześladowań politycznych, były szef FBI może liczyć na azyl w Rosji, tak jak to miało miejsce w sytuacji Edwarda Snowdena. Przypomnijmy, że Snowden stoi za wyciekiem tysięcy poufnych i tajnych informacji, co uważa się za największy wyciek w historii USA. 

James Comey został zdymisjonowany ze stanowiska szefa FBI 7 maja tego roku. Donald Trump przyznał, że chodziło o kwestię śledztwa w sprawie rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w USA.

Wcześniej w tym miesiącu Comey złożył zeznania pod przysięgą przed komisją senacką i oświadczył, że Trump zaproponował, aby porzucił dochodzenie w sprawie domniemanych związków między Rosją a Michaelem Flynnem, byłym doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego. Flynn został zmuszony do rezygnacji po ujawnieniu, że wprowadził w błąd urzędników wyższego szczebla, w tym wiceprzewodniczącego Mike Pence'a, co do charakteru swoich kontaktów z przedstawicielami Moskwy.

RadioZET.pl/The Independent/KM