Zamknij

"Były zamachy na Putina". Szef ukraińskiego wywiadu ujawnia

23.05.2022 21:30
Władimir Putin
fot. Pool AP/Associated Press/East News

- Były przeprowadzone zamachy na życie Władimira Putina, a do jednego z nich doszło po rozpoczęciu pełnowymiarowej wojny przeciwko Ukrainie - uważa szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow, cytowany w poniedziałek przez serwis Ukraińska Prawda.

- Były zamachy na Putina... Nie tak dawno był nawet zamach ze strony, jak to się mówi, przedstawicieli Kaukazu. To niepubliczna informacja. Całkowicie nieudany zamach, ale miał naprawdę miejsce... Było to około dwóch miesięcy temu - powiedział serwisowi Budanow.

- Powtarzam - był nieudany. Nie ma żadnego rozgłosu o tym zdarzeniu, ale miało to miejsce - zaznaczył szef ukraińskiego wywiadu wojskowego. Ukraińska Prawda przypomina, że niedawno Budanow ocenił, że Putin znalazł się w "ślepej uliczce" - nie może ani zakończyć wojny przeciwko Ukrainie, ani jej wygrać.

Choroba Putina?

Media prześcigają się w podawaniu spekulacji o stanie zdrowia przywódcy Rosji. Włoski dziennik "La Stampa" twierdzi, że Władimir Putin cierpi na nowotwór i właśnie przeszedł operację. Z kolei antykremlowskie kanały na Telegramie wskazują, że nagrania wideo z Putinem są przerabiane, aby ukryć jego nieobecność przy sprawowaniu władzy.

O te doniesienia w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News została zapytana była premierka Ukrainy Julia Tymoszenko. Polityczka stwierdziła, że nie wierzy w żadne choroby Putina. Jej zdaniem wszelkie doniesienia na ten temat "to tylko odwracanie uwagi". - To gra i jeszcze jedno kłamstwo. Nie należy w to wierzyć - dodała.

RadioZET.pl/PAP/polsatnews.pl

Wojna w Ukrainie - relacja na żywo

C