Zamknij

Zmarł 14-latek chory na COVID-19. To prawdopodobnie najmłodsza ofiara w Europie

30.03.2020 12:39
Vitor Godinho
fot. Twitter.com screen

14-letni chłopiec zakażony koronawirusem zmarł w szpitalu w Santa Maria de Feira w Portugalii. Jak podają europejskie media, nastolatek jest najprawdopodobniej najmłodszą ofiarą koronawirusa w Europie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebook

Koronawirus w Portugalii. Władze sanitarne ujawniły, że jedną z osób zmarłych w ciągu ostatniej doby był 14-letni chłopiec, u którego badanie na obecność koronawirusa dało kilka dni wcześniej wynik pozytywny.

Wprawdzie chłopiec został zaliczony do liczby osób, które zmarły z powodu (wywoływanej przez koronawirusa choroby) Covid-19, ale rozpoczęto już badanie służące ustaleniu bezpośredniej przyczyny jego śmierci

- poinformowała telewizja RTP. Jak relacjonują portugalskie media, 14-latek cierpiał na choroby autoimmunizacyjne, m.in. łuszczycę

W niedzielę na drogach wyjazdowych z największych portugalskich miast policja zatrzymywała pojazdy, pytając kierowców o powód wyjazdu. Służby tłumaczą niespodziewaną akcję koniecznością ograniczenia ruchu między poszczególnymi częściami kraju. Kontrolowani kierowcy wskazywali zazwyczaj, że rząd nie nakazał podczas epidemii pozostawać w domach.

Jak ustaliła telewizja TVI, portugalskie służby od rana w niedzielę prowadzą kontrole również na plażach, szczególnie w aglomeracji Lizbony i Porto, a także w Algarve, na południu kraju. 

Zobacz także

Koronawirus zabija młode osoby 

Światowa Organizacja Zdrowia i lekarze apelują do młodych osób, aby przestrzegali ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 i nie bagatelizowali niebezpieczeństwa z nią związanych. W czwartek na radiozet.pl informowaliśmy o śmierci 16-letniej Julie A. Nastolatka  jest najmłodszą ofiarą koronawirusa we Francji. 

W sobotę gubernator stanu Illinois w USA J.B. Pritzker poinformował, że z powodu zakażenia koronawirusem zmarło w tym stanie niemowlę. Natomiast w Nashville w stanie Tennessee stwierdzono niedawno zakażenie koronawirusem u dwumiesięcznego niemowlęcia. Z kolei na Florydzie zakażone jest dziecko, nie mające jeszcze roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP