Zamknij

16-latek był zastraszany w szkole za bycie gejem. Popełnił samobójstwo

25.02.2020 20:53
Cameron Warwick
fot. Twitter screen

Cameron Warwick, 16-latek z angielskiego Fareham, był piętnowany w szkole za bycie gejem. Nastolatek we wrześniu 2019 roku został znaleziony martwy w lesie. Wyniki policyjnego śledztwa wskazują, że 16-letni Cameron popełnił samobójstwo. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Cameron Warwick w wieku 12 lat ujawnił, że jest gejem. Nastolatek od dziecka chorował na autyzm i cierpiał na depresję. Kerry Warwick, matka Camerona, w rozmowie z brytyjskimi mediami ujawniła, że jej syn był prześladowany przez kolegów ze szkoły. 

Znęcali się nad nim, rzucali w niego przedmiotami podczas przerw na lunch. Cameron zaczął samookaleczać się

 - cytuje słowa kobiety bulwarowy dziennik brytyjski ''Daily Mirror''. 

Problemy ze zdrowiem psychicznym nastolatka nasiliły się w 2017 roku. Cameron zakończył swój internetowy romans oraz nie zdał egzaminów GCSE na kurs gier w collegu. 16-latek po pierwszej próbie samobójczej, która była nieudana, kolejny raz targnął się na swoje życie 4 września 2019 roku. Nastolatek nie pojawił się w szkole, a jego ciało odnaleziono w lesie Fort Fareham. Pół roku po śmierci 16-latka, koroner opublikował raport z dochodzenia. Śledczy oficjalnie potwierdzili, że Cameron Warwick odebrał sobie życie. 

Czujesz, że bliska osoba może chcieć odebrać sobie życie? Ma zły nastrój, brak chęci do życia, coraz częściej mówi o jego zakończeniu. To sygnały alarmowe, których absolutnie nie wolno lekceważyć. 

Gdzie osoby będące w kryzysie samobójczym mogą szukać pomocy?

  • Centrum Wsparcia: 800 70 2222
  • Telefon Zaufania dla Dorosłych: 116 123
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • www.liniawsparcia.pl
  • www.pokonackryzys.pl
  • Numer alarmowy: 112.

Zobacz także

RadioZET.pl