Zamknij

Zginęła na oczach córki, ale nie z rąk włamywaczy. Szokujący zwrot w śledztwie

Aleksander Klekocki
18.06.2021 17:45
Caroline Crouch z mężem i córką
fot. Rex Features/East News

Babis Anagnostopoulos przyznał się do zamordowania żony, 20-letniej Caroline Crouch – donosi Daily Mail, powołując się na grecką policję. 33-latek wymyślił historię włamania do ich mieszkania na przedmieściach Aten. Złodzieje mieli udusić jego żonę i ukraść 10 tysięcy funtów. Grek przyznał się do winy, gdy policjanci skonfrontowali go z dowodami.

Caroline Crouch została zamordowana we własnym domu na przedmieściach Aten 11 maja. Początkowo śledczy badali wersję przedstawioną przez męża kobiety, Babisa Anagnostopoulosa. Powiedział on policji, że do domu włamali się złodzieje, pobili go i związali, a jego żonę udusili na oczach ich 11-miesięcznej córki. Potem ukradli 10 tysięcy funtów i uciekli.

Zgromadzone przez policję dowody wykluczyły taką wersję wydarzeń. Mężczyzna po ośmiogodzinnym przesłuchaniu w wydziale zabójstw w Atenach przyznał się do zamordowania żony.

Babis Anagnostopoulos przyznał się do zabicia swojej żony Caroline Crouch

– Kłóciliśmy się w nocy. W pewnym momencie położyła dziecko do łóżeczka i kazała mi wyjść z domu. Pchnęła mnie i uderzyła. Straciłem panowanie nad sobą i udusiłem ją poduszką – zeznał Anagnostopoulos greckiej policji. Dodał, że potem wymyślił historię o włamaniu.

Babis Anagnostopoulos aresztowany
fot. AP/Associated Press/East News

Policjanci przekazali, że dla uwiarygodnienia tej wersji wydarzeń, 33-latek utopił psa należącego do rodziny i powiesił na poręczy schodów. Śledczym powiedział, że zabili go włamywacze, aby szczekaniem nie zaalarmował sąsiadów.

Wersję Anagnostopoulosa obaliły informacje pochodzące z jego telefonu i smartwatcha żony. Dane GPS komórki mężczyzny wskazywały, że chodził po domu, gdy był rzekomo przywiązany do łóżka. Natomiast smartwatch zarejestrował, że serce Caroline Crouch przestało bić kilka godzin przed domniemanym włamaniem.

Policjanci przeanalizowali też metadane z kamery monitoringu znajdującej się na posesji małżeństwa. Karta pamięci została wyjęta z kamery dwadzieścia minut po pierwszej w nocy, a więc kilka godzin przed włamaniem, o którym opowiadał Babis Anagnostopoulos.

Babis Anagnostopoulos trafił do aresztu

33-latek jest obecnie przetrzymywany w areszcie w Atenach. Zostanie mu postawiony zarzut morderstwa. – W obliczu dowodów, do wszystkiego się przyznał – potwierdził Apostolos Skrekas, rzecznik policji w Atenach.

Daily Mail podkreślił, że 33-latek na pogrzebie żony, ocierając łzy i trzymając w rękach 11-miesięczną córkę, wygłosił poruszającą mowę. „Nasi najbliżsi są dla nas wszystkich najważniejsi. Zawsze powinniśmy opiekować się bliskimi i cieszyć się wspólnym czasem” - mówił do wzruszonych żałobników.

Para poznała się, gdy Babis spędzał wakacje na greckiej wyspie Alonissos. Urodzona w Wielkiej Brytanii Caroline mieszkała tam z rodzicami od ośmiu lat. Pobrali się w 2018 roku, a pierwsze dziecko – córkę – Crouch urodziła w czerwcu 2020 roku.

Lokalne media dowiedziały się od osób znających parę, że mężczyzna był zazdrosny i chciał kontrolować żonę. Caroline Crouch była w tym związku nieszczęśliwa. Oboje chodzili na terapię.

Według śledczych napisała przyjacielowi smsa, że chce zostawić męża. Próbowała też zarezerwować pokój w hotelu na krótko przed tym, gdy została zamordowana.

RadioZET.pl/DailyMail/oprac. AK