Zamknij

Barbarzyńskie ataki Rosjan. Rakiety spadły na dom pomocy humanitarnej

13.05.2022 10:26
atak na dom kultury
fot. Twitter: Nexta

Wojska rosyjskie przeprowadziły atak rakietowy, w którym zniszczyły mieszczący centrum pomocy humanitarnej dom kultury w Dergaczach w pobliżu Charkowa - poinformował w piątek portal Ukraińska Prawda, powołujący się na władze miasta.

Atak rakietowy na centrum pomocy humanitarnej w pobliżu Charkowa. "Drodzy mieszkańcy, okupanci zniszczyli dergaczowski Dom Kultury, a tym samym naszą siedzibę humanitarną. W związku z tym nie będziemy dziś w stanie zapewnić pomocy humanitarnej" - napisano w komunikacie Rady Miejskiej Dergaczy.

"Rozwiązujemy problemy logistyczne i z pewnością wkrótce poinformujemy o dalszych działaniach" - dodano. W oświadczeniu nie podano danych na temat ewentualnych ofiar ataku.

Atak rakietowy na centrum pomocy humanitarnej w Dergaczach

Zdjęcie przedstawiające zbombardowany obiekt umieścił w mediach społecznościowych portal Nexta. "Okupanci zniszczyli Dom Kultury. Udzielano tam pomocy humanitarnej ludności" - napisano.

Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy w obwodzie charkowskim poinformowała na Facebooku, że w czwartek o godz. 16:35 we wsi Szebełynka w rejonie iziumskim pocisk artyleryjski uderzył w budynek garażowy.

Zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych, pożar wywołany uderzeniem objął dach budynku oraz 10 samochodów ciężarowych znajdujących się wewnątrz. Pożar udało się ugasić o godz. 19:00.

RadioZET.pl/ Nexta/ Telegram/ PAP

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje

C