Zamknij

"Dziś znów w biały dzień były ostrzały". Pięć osób zginęło w kolejnym ataku na Charków

17.04.2022 22:57
Charków
fot. PAP/EPA

5 osób zginęło a 20 zostało rannych w niedzielę w rezultacie rosyjskich bombardowań Charkowa (płn. wsch Ukrainy) - poinformował na Telegramie szef obwodowej administracji wojskowej Oleh Syniehubow. Dodał, że w rezultacie ataków wroga uszkodzonych zostało 18 budynków mieszkalnych.

Wojna na Ukrainie toczy się teraz przede wszystkim na wschodzie i południu kraju. W niedzielę ostrzelano miejscowości w obwodach: zaporoskim, chersońskim, donieckim i ługańskim.

Pięć osób zabitych w ostrzale Charkowa. "W biały dzień"

Rosjanie po raz kolejny zbombardowali także Charków, o czym poinformował we wpisie w mediach społecznościowych szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow.

„Dziś w biały dzień znów były ostrzały centralnych miejsc miasta, dzielnicy mieszkaniowej Sałtiwka z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych i artylerii. Niestety są poszkodowani - 20 osób, a pięć zginęło. Uszkodzono wielopiętrowe budynki i inną infrastrukturę cywilną” - powiadomił Syniehubow na Telegramie.

Powiedział, że siły ukraińskie przeprowadziły w obwodzie kilka udanych operacji, wypierając wojska rosyjskie na większą odległość od Charkowa – wyzwolono m.in. wioski Bazalijiwka oraz Lebjaże i częściowo Kutuziwka.

"Rosyjscy okupanci ponownie terroryzują ludność cywilną w rejonie Charkowa, co dowodzi słabości i desperacji wroga. [...] Wszystkie próby wroga opanowania Charkowa są i będą daremne i doprowadzą jedynie do większych strat okupantów. Przewidzieliśmy wszystkie scenariusze Rosjan i jesteśmy na nie dobrze przygotowani - zapewnił.

RadioZET.pl/PAP/Telegram

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo

C