Zamknij

Chersoń na południu Ukrainy otoczony przez Rosjan. "Jest dużo żołnierzy"

01.03.2022 06:51

Ukraińskie media podają, że miasto Chersoń na południu kraju zostało otoczone przez rosyjskie wojska. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z żołnierzami, którzy w grupach patrolują puste ulice. Władze Chersonia wezwały mieszkańców do niewychodzenia ze swoich mieszkań i schronów.

Rosyjska wojska w Chersoniu
fot. @Lana_mem, @GirkinGirkin/Twitter (screen)

Rosja kontynuuje inwazję na Ukrainę. Jednym z kierunków agresji jest ofensywa z Krymu w kierunku 300-tysięcznego Chersonia. Burmistrz miasta Igor Kołychajew poinformował na Facebooku, że Chersoń został otoczony przez rosyjskie wojska. 

Według Kołychajewa przy wejściach do miasta ustawiono rosyjskie punkty kontrolne. Zaznaczył, że koordynuje pracę służb miejskich i wezwał obywateli, aby nie wychodzili w czasie godziny policyjnej. Serwis Kyiv Idependent powołał się na relację dziennikarki telewizji Ukraine 24, która jest w Chersoniu. - Miasto jest właściwie otoczone ze wszystkich stron. Jest dużo rosyjskich żołnierzy i sprzętu wojskowego - podała Aljona Panina.

Rosjanie nacierają z Krymu. Celem Chersoń i reszta Ukrainy

W mediach społecznościowych pojawiły się również nagrania, które mają pochodzić z Chersonia. Widać na nich żołnierzy z bronią, którzy w grupie przechodzą pustymi ulicami miasta na południu Ukrainy. 

Chersoń jest pierwszym dużym miastem, które znajduje się w drodze z okupowanego Krymu na północ Ukrainy. Front na południu kraju został otwarty w pierwszych godzinach rosyjskiej inwazji. Do tej pory siły ukraińskie stawiały w tym regionie zaciekły opór.  

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo. Najnowsze informacje

RadioZET.pl/PAP