Zamknij

Policjantka spadła z konia podczas przejazdu papamobile. Reakcja Franciszka zaskoczyła wszystkich [WIDEO]

Redakcja
19.01.2018 11:30
Papież
fot. You Tube screen

Podczas wizyty papieża Franciszki w chilijskim Iquique doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Policjantka zabezpieczająca kolumnę, w której jechało papamobile, spadła z konia. Ojciec Święty od razu ruszył jej na pomoc.

Franciszek odbywa właśnie swoją pielgrzymkę do krajów Ameryki Południowej (a więc regionu, który jako Argentyńczyk, bardzo dobrze zna). Tym razem dotarł do Chile, gdzie w planach miał m.in. spotkanie z urzędującą prezydent kraju Michele Bachelet.

Zobacz także

Podczas wizyty w mieście Iquique doszło do groźnie wyglądającego incydentu. Jedna z funkcjonariuszek policji zabezpieczającej kolumnę pojazdów, w której jechało papamobile, spadła z konia. Na poniższych nagraniach dokładnie widać, jak zwierzę unosi kopyta do góry, a kobieta zsuwa się z niego na ziemię i tylko cudem unika zderzenia z nadjeżdżającym:

Papież, gdy tylko to zauważył, nie zawahał się ani chwili. Polecił kierowcy zatrzymać samochód, natychmiast z niego wyskoczył i podbiegł do leżącej kobiety. Brał udział w udzieleniu jej pierwszej pomocy i poczekał, aż nadjedzie karetka, która zabrała poszkodowaną do szpitala.

Policjantka na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Z kolei Franciszek przy aplauzie tłumu kontynuował podróż. Następnie odleciał do Peru, a w niedzielę wraca do Rzymu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP