Zamknij

Autobus miejski wpadł do jeziora. Nie żyje co najmniej 21 osób

07.07.2020 14:29
Wypadek autobusu w Chinach
fot. East News/Xinhua News

Chiny. Autobus komunikacji miejskiej we wtorek wpadł do jeziora w mieście Anshun w prowincji Kuejczou. Chińskie media przekazały, że co najmniej 21 osób zginęło. 15 przewieziono do szpitala.

Do wypadku doszło w południe czasu miejscowego (w Polsce około 6 rano). Władze Chin nie sprecyzowały, czy ofiary poniosły śmierć na miejscu wypadku, czy zmarły po przewiezieniu do szpitala.

Wypadek autobusu w Chinach. Nie żyje 21 osób

W sieci pojawiły się nagrania z wypadku. Widać na nich autobus linii 2, który nagle skręcił w lewo, następnie przejechał przez pas przeznaczony dla ruchu w przeciwnym kierunku i wpadł do jeziora Hongshan.

Zobacz także

Na miejscu zdarzenia pojawiło się około 100 ratowników (w tym 17 nurków) - przekazała tamtejsza straż pożarna. W autobusie było między innymi czworo uczniów. Jeden z nich zginął. Trójka trawiła do szpitala. Lokalne media nie podały, w jakim wieku są uczniowie.

Zobacz także

Dziennik „Renmin Ribao” potwierdził natomiast, że był wśród nich co najmniej jeden licealista, który wracał z porannej części egzaminu gaokao. Jest to chiński odpowiednik matury. Tegoroczne egzaminy rozpoczęły się we wtorek z miesięcznym opóźnieniem z powodu pandemii koronawirusa.

RadioZET.pl/PAP