Zamknij

Zatruła 25 dzieci. Przedszkolanka chciała się zemścić na koledze z pracy

29.09.2020 17:43
Przedszkole
fot. Shutterstock

Chiny. W marcu 2019 roku przedszkolanka Wang Yun zatruła 25 dzieci, jedno z nich zmarło. Sprawa wstrząsnęła chińską opinią publiczną. Sąd w prowincji Henan skazał kobietę na karę śmierci.

Przedszkolanka podała dzieciom do zjedzenia owsiankę w przedszkolu w mieście Jiaozuo w Henanie. Następnie 25 przedszkolaków trafiło do szpitala. Jak poinformował sąd, kobieta do śniadania podała azotyn sodu. Tak chciała się zemścić na koledze z pracy, z którym się wcześniej pokłóciła.

Chiny. Przedszkolanka zatruła 25 dzieci, jedno nie przeżyło

Azotyn sodu to substancja używana do peklowania mięsa. W zbyt dużych dawkach może być toksyczna. Jedno z dzieci, które zjadło zatrutą owsiankę, 10 miesięcy walczyło o życie w szpitalu. Niestety zmarło.

Zobacz także

Przedszkolanka odpowiedzialna za tę zbrodnię zeznała, że chciała otruć tylko nauczyciela, nie brała pod uwagę tego, że może zaszkodzić dzieciom. Sąd uznał, że kobieta kierowała się "nikczemnymi pobudkami", a jej działanie doprowadziło do tragedii. Przedszkolanka została skazana na karę śmierci.

Zobacz także

Według sądu Wang korzystała z azotynu sodu już wcześniej. Na początku 2017 roku chciała nim otruć swojego męża, z którym pokłóciła się o "sprawy życia codziennego". Mężczyzna dostał wtedy lekkiego zatrucia — przekazał serwis Pengpai Xinwen.

RadioZET.pl/PAP