Zamknij

Wybuch w przedszkolu w Chinach. Co najmniej 7 zabitych i 60 rannych

Redakcja
15.06.2017 16:02
Chiny
fot. Twitter/News Republic

Co najmniej siedem osób zginęło, a ok. 60 zostało rannych w wyniku wybuchu, do którego doszło w czwartek przy wejściu do przedszkola w mieście Fengxian w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin. Państwowe media informują o wybuchu butli z gazem.

Eksplozja miała miejsce około godz. 17 czasu lokalnego (godz. 11 w Polsce). Jest to pora, kiedy rodzice odbierają z placówki swoje dzieci.

Władze miasta Xuzhou poinformowały, że dwie osoby zginęły na miejscu, a pięć zmarło w szpitalu. Według lokalnych władz stan dziewięciu osób jest ciężki.

Na portalach społecznościowych pojawiają się zdjęcia przedstawiające kilkanaście leżących na ziemi zakrwawionych osób, w tym dzieci. Niektórzy wyglądają na nieprzytomnych, mają nadpaloną odzież. Przyczyny wybuchu są badane.

- Około godziny 17 usłyszeliśmy wybuch i pomyśleliśmy, że mogło dojść do eksplozji gazu u pobliskiego sprzedawcy jedzenia - mówił właściciel okolicznego sklepu cytowany przez internetowy serwis "Sohu". Inny świadek twierdził, że mogło zginąć wiele osób.

W wyniku eksplozji brama przy wejściu do przedszkola została poważnie uszkodzona, wokół widać także wiele potłuczonego szkła.

RadioZET.pl/PAP/MP