Zamknij

Dziewczynka spadła do szybu windy. Dramat rozgrywał się na oczach matki [WIDEO]

Redakcja
16.04.2018 21:39
Dziewczynka spadła do szybu windy. Dramat rozgrywał się na oczach matki [WIDEO]
fot. YouTube screen

Sześcioletnia dziewczynka wpadła do szybu windy w budynku mieszkalnym w środkowych Chinach. Wyciąg przestał działać, gdy w bloku odcięto prąd. Głowa dziewczynki została uwięziona w niewielkiej szczelinie między betonowymi konstrukcjami. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Boisz się korzystać z windy?

Liczba głosów:

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia br. w pobliżu miasta Xinxiang w prowincji Henan. Jak podaje „Daily Mail”, sześciolatka wpadła do szybu windy, gdy nagle odcięto zasilanie prądu w budynku. Dziewczynka była uwięziona pomiędzy pierwszym piętrem a parterem, na wysokości około 10 metrów nad ziemią.

Zobacz także

Całe zdarzenie rozgrywało się na oczach matki, która natychmiast wezwała ratowników. Dziewczynka oczekiwała na pomoc, trzymając się zwisających kabli. „Sześciolatka płakała i krzyczała, gdy strażacy wchodzili do ciemnego szybu” — relacjonuje „Daily Mail”.

Dziewczynka spadła do szybu windy 

Przybyli na miejsce strażacy wyłączyli zasilanie windy i zapobiegli nagłemu uruchomieniu dźwigu. W 40-minutowej akcji brało udział 11 ratowników. Jednemu z nich udało się uwolnić główkę dziecka, a drugi zszedł po drabinie na dno szybu, trzymając na rękach sześciolatkę. Nagranie z akcji ratunkowej opublikowano w sieci.

Matka dziewczynki w rozmowie z dziennikarzami podkreśliła, że jej córka pokazała silną wolę, dzielnie czekając na pojawienie się ratowników.

RadioZET.pl/Daily Mail/DG