Zamknij

Eksplozja przed ambasadą USA w Pekinie [WIDEO]

Redakcja
26.07.2018 08:50
Chiny. Eksplozja przed ambasadą USA w Pekinie
fot. Twitter/Weibo

Wybuch przed ambasadą Stanów Zjednoczonych w chińskiej stolicy. Ze zdjęć opublikowanych w mediach społecznościowych widać kłęby dymu unoszące się sprzed bramy placówki. Zdaniem miejscowych mediów to mogła być próba samospalenia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na zdjęciach publikowanych w mediach społecznościowych widać unoszący się dym i pojazdy chińskiej policji wokół placówki.

Ambasada USA znajduje w dzielnicy Chaoyang w północno-wschodniej części Pekinu. Chińska policja na razie nie skomentowała incydentu.

Zobacz także

Agencja AP poinformowana, że w związku z eksplozją służby zatrzymały kobietę, która próbowała oblać się benzyną. Zdaniem chińskich mediów państwowych to mogła być próba samospalenia.

Zobacz także

Xinyan Yu, która pracuje dla „South China Morning Post”, opisała na Twitterze, jak tajna policja chińska stara się zacierać ślady po incydencie przed ambasadą oraz zabrania robienia zdjęć wokół budynku.

Dziennik przypomniał „South China Morning Post”, że obecnie Chiny i USA znajdują się w sporze handlowym, ale nadal Państwo Środka jest popularnym celem dla amerykańskich turystów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/AFP/PTD