Zamknij

Eksplozja w składzie aluminium po ulewach. Niebo zmieniło kolor

20.07.2021 16:51
Eksplozja w Chinach
fot. Twitter/@caolei1 (screenshot)

Eksplozja i wywołana przez nią kula ognia zostały zarejestrowane przez mieszkańców Dengfeng w środkowych Chinach. Wybuch w fabryce aluminium był tak silny, że rozerwał ściany budynku. Lokalne władze nie podały informacji o rannych.

Wybuch w fabryce miał miejsce we wtorek około godz. 6 rano czasu lokalnego. Jak podał serwis Newsweek.com, eksplozja miała miejsce na terenach dotkniętych przez ogromne ulewy.

Wybuch poprzedziło zerwanie murów pobliskiej elektrowni wodnej, która nie wytrzymała naporu piętrzącej się wody po ulewach. Kiedy dotarła ona do roztworu o wysokiej temperaturze wewnątrz zbiornika ze stopem aluminium, doszło do wybuchu. 

Ogromna eksplozja po ulewach

Skalę eksplozji pokazują filmy nagrane przez świadków. Widać na nich, jak ogromna kula ognia wznosi się w powietrze, zamieniając się po chwili w dym. Pojawiła się również fala uderzeniowa. Niebo zaś zmieniło kolor na czerwony i żółty. 

- Rano, będąc jeszcze w łóżku, usłyszałem głośną eksplozję. Wstrząsnęła moimi oknami i bardzo mnie przestraszyła. Pomyślałem, że to nie mógł być piorun - relacjonował jeden z mieszkańców Dengfeng, cytowany przez "The Beijing News". 

Dodał, że nie odniósł żadnych obrażeń, ale wybuch wybił wszystkie okna w jego domu, a drzwi są pęknięte. Władze miejskie Dengfeng w prowincji Henan potwierdziły wybuch, ale nie podały danych o ofiarach i osobach zaginionych. 

RadioZET.pl/Newsweek.com