Zamknij

Kierowca chińskiego Ubera zgwałcił i zamordował 20-letnią pasażerkę

Redakcja
28.08.2018 13:27
Chiny. Kierowca Didi zgwałcił i zamordował 20-letnią pasażerkę
fot. ICHPL Imaginechina/Associated Press/East News

Brutalne morderstwo 20-latki wstrząsnęło Państwem Środka. Dziewczyna, jadąc na swoje przyjęcie urodzinowe, została zgwałcona i zabita przez kierowcę aplikacji Didi, czyli chińską wersję Ubera.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podał serwis internetowy whatsonweibo.com, ofiara to 20-letnia Xiao Zhao z miasta Wenzhou w prowincji Zhejiang na wschodzie Chin.

Dziewczyna zaginęła po zamówieniu kursu przez aplikację Didi. Pasażerka zdołała tylko wysłać do swojego przyjaciela informację tekstową, że ma kłopoty.

Zobacz także

Kilka godzin po rozpoczęciu poszukiwań policja aresztowała 27-letniego kierowcę. Lokalne media podały, że ciało dziewczyny zostało znalezione w górzystym terenie. Mężczyzna miał powiedzieć śledczym, że zabił dziewczynę i zrzucił ją z klifu. Policja dodała również, że kierowca miał zgwałcić 20-latkę przed jej śmiercią.

Chińscy użytkownicy mediów społecznościowych nie kryją oburzenia. Tym bardziej że według relacji użytkowników Didi ten sam kierowca już wcześniej miał nieprzyzwoicie zachowywać się wobec innych pasażerek. Sprawa zgłoszona do administratorów usługi przewozowej nie przyniosła rezultatu.

Zobacz także

To kolejny przypadek morderstwa dokonanego przez kierowcę aplikacji Didi. W maju tego roku została zamordowana 21-letnia stewardessa. Przed śmiercią dziewczyna miała wysyłać informacje do znajomych, że kierowca „zachowuje się dziwnie” i próbował ją pocałować. Policja potwierdziła, że 21-latka zginęła od broni palnej.

Wówczas właściciele Didi zapowiadali poprawę bezpieczeństwa dla pasażerów. Z aplikacji umożliwiającej przejazdy na krótkich dystansach korzysta w Chinach około 450 milionów użytkowników w 400 miastach.

Zobacz także

RadioZET.pl/whatsonweibo.com/PTD