Zamknij

Dramatyczne nagranie wypadku w Chinach. Autobus wpadł do rzeki [WIDEO]

Redakcja
02.11.2018 15:02
Chiny. Kierowca szarpał się z pasażerką i autobus wpadł do rzeki
fot. ICHPL Imaginechina/Associated Press/East News

Szamotanina pomiędzy pasażerką a kierowcą spowodowała wypadek autobusu w mieście Chongqing w środkowych Chinach. Pojazd spadł z wysokiego mostu do rzeki. Zginęło 13 osób. Miejscowa policja opublikowała nagranie pokazujące wypadek. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podała agencja AFP, do wypadku doszło w niedzielę 28 października. Na opublikowanym nagraniu z monitoringu autobusu widać, jak jedna z pasażerek w pewnym momencie stara się uderzyć kierowcę, który wdaje się w szarpaninę. 

Zobacz także

Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na przeciwległy pas ruchu i spadł z wysokiego mostu. Autobus z 15 osobami wpadł do rzeki Jangcy. Do tej pory służby ratunkowe wydobyły z wody 13 zwłok, dwie osoby nadal uważane są za zaginione. 

W działania po wypadku zostało zaangażowanych 70 łodzi oraz płetwonurkowie i roboty do poszukiwań podwodnych, aby natrafić na ślad wraku autobusu i ciał zabitych.

Zobacz także

Zdaniem miejscowej policji winna wypadkowi jest 48-letnia pasażerka, która starała się przekonać kierowcę, aby zatrzymał dla niej autobus. Mężczyzna się nie zgadzał, a po chwili obydwoje wdali się w kłótnię z użyciem "agresywnego języka". 

AFP podkreśliła, że wypadki są zmorą chińskich dróg, ponieważ przepisy dotyczące ruchu są lekceważone przez kierowców. Według ostatnich statystyk w 2015 roku zginęło w ten sposób aż 58 tysięcy osób. Niestosowanie przepisów drogowych było powodem aż 90 proc. wypadków śmiertelnych w tym roku w Chinach.

Zobacz także

RadioZET.pl/AFP/PAP