Zamknij

Trzymała syna na łańcuchu przez 12 lat. Mówi, że musiała to zrobić [WIDEO]

Redakcja
03.04.2018 14:38
Trzymała syna na łańcuchu przez 12 lat. Mówi, że musiała to zrobić [WIDEO]
fot. Youtube screen

Wang Zhiqiang urodził się jako osoba głuchoniema. Mimo że był intelektualnie sprawnym dzieckiem, jego ograniczone możliwości w komunikacji sprawiły, że jako młody chłopak zaczął mieć poważne problemy psychiczne. Matka postanowiła trzymać syna na... łańcuchu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Yue Rong w rozmowie z Zhengzhou Evening Post zdradziła, że jej syn jest skuty łańcuchami od 12 lat, czyli od czasu, kiedy zmarł mąż kobiety. 77-latka przyznaje, że nie mogła sobie poradzić z samodzielnym wychowaniem syna. Zhiqiang był sprawnym intelektualnie dzieckiem, ale rodzice nie potrafili nawiązać z nim relacji.

Zobacz także

Jak wspomina kobieta, po śmierci jej męża syn zrobił się agresywny i rzucał się na ludzi. Sama nie potrafiła go powstrzymać, gdyż nie miała sił i nie umiała nawiązać z nim kontaktu. Kobieta nie miała też pieniędzy na leczenie syna. Postanowiła trzymać go na łańcuchu, by nie uciekł. 

Musiałam to zrobić. W końcu nie mógł więcej chodzić do szkoły, a jego stan szybko się pogarszał — mówi matka mężczyzny.

Tragiczna historia mężczyzny znana jest urzędnikom z prowincji Henan położonej w centrum Chin. Ding Yanfang ma nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy pomogą rodzinie finansowo i Wang w końcu trafi do szpitala psychiatrycznego.

RadioZET.pl/Daily Mail/DG