Zamknij

Szok w chińskim McDonaldzie. Rodzinie sprzedano nuggetsy z piórami

Redakcja
27.04.2019 19:09
Szok w chińskim McDonaldzie. Rodzinie sprzedano nuggetsy z piórami
fot. testing/shutterstock

Sprawa odbiła się głośnym echem w mediach społecznościowym. Wszystko przez  nagranie i zdjęcia, które zamieściła w chińskiej aplikacji Weibo kobieta z Pekinu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kobieta, która wraz z córką pojawiła się w pekińskiej restauracji McDonalds, dokonała zamówienia na wynos. Jak relacjonuje, kupiła dla swojego dziecka zestaw Mcnuggetsów. Po trzecim, zjedzonym kawałku dziewczynka zaczęła się krztusić. Okazało się, że kawałeczki kurczaka były obrośnięte pierzem. Jak podają zagraniczne media, m.in. Daily Mail, dziecko na szczęście nie zatruło się.

Zobacz także

"Pióra były przyczepione do skrzydła kurczaka”

Kiedy mieszkanka Pekinu wróciła do lokalu by złożyć skargę, menedżer restauracji chciał zaoferować jej 10-krotną wartość zamówienia, 300 yuanów w kuponach na jedzenie oraz w gotówce.

Kobieta jednak odmówiła. Udała się wprost do instytucji zajmującej się kontrolą żywności, gdzie zgłosiła całe zdarzenie. Film i zdjęcia z sytuacji opublikowała w chińskiej aplikacji Weibo.

- Pióra były przyczepione do skrzydła kurczaka. Nasuwają się pytania o to, jak restauracja dba o jakość żywności  - komentowała później w rozmowie z dziennikarzami. Dodawała również, że jej dziecko – na samo wspomnienie o tym zdarzeniu – wciąż ma odruch wymiotny przed jedzeniem.

Zobacz także

W aplikacji Weibo jakiś czas później pojawiło się oświadczenie restauracji. Sieć przeprosiła  i zapowiedziała wszczęcie śledztwa, wyjaśniającego przykry incydent

RadioZET/Daily Mail/Weibo/Facebook/Youtube