Zamknij

Urodził się 4 lata po śmierci rodziców. Chłopczyk ma już trzy miesiące!

Redakcja
12.04.2018 18:54
Plemniki
fot. Shutterstock.com

W Chinach urodziło się dziecko, którego rodzice zginęli w wypadku samochodowym cztery lata temu — informuje „The Independent”. Opiekę nad maluchem będą sprawować jego dziadkowie. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Zagłosuj

Popierasz metodę in vitro?

Liczba głosów:

Shen Jie i Liu Xi byli małżeństwem od dwóch lat, kiedy postanowili spróbować zapłodnienia in vitro. W marcu 2013 roku na pięć dni przed planowanym umieszczeniem jednego z zapłodnionych zarodków w łonie Liu para zmarła w wypadku samochodowym w chińskiej prowincji Jiangsu — podaje „The Independent”.

Przez kolejne trzy lata rodzice Shen i Liu walczyli o prawa do czterech zamrożonych embrionów pozostawionych przez nieżyjące już dzieci. Po kilku rozprawach sądowych ostatecznie zdobyli pieczę nad zamrożonymi zarodkami. W styczniu 2017 roku udali się do Laosu, gdzie w nielegalnej agencji surogatek znaleźli kobietę, która zgodziła się urodzić dziecko zmarłego małżeństwa.

Zobacz także

W grudniu ub.r. dziecko Shen i Liu urodziło się w szpitalu w Guangzhou. Matka Liu nadała mu imię Tiantian, co oznacza „słodkie”. W marcu 2018 roku rodzina obchodziła pierwsze 100 dni Tiantiana. Szczęśliwi dziadkowie po porodzie dziecka musieli przeprowadzić testy DNA, aby udowodnić swój związek z Tiantian i zachować prawną opiekę. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/The Independent/DG