Zamknij

Nauczyciel podał dzieciom zatrutą owsiankę. Został aresztowany

Redakcja
02.04.2019 15:59
Nauczyciel podał dzieciom zatrutą owsiankę. Został aresztowany
fot. Svittlana/Shutterstock

Do dramatycznych wydarzeń doszło w Jiaozuo (prowincja Henan), w środkowych Chinach. Chiński nauczyciel miał podać 23 dzieciom w wieku szkolnym zatrutą owsiankę.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Chiński nauczyciel jest podejrzany o próbę otrucia 23 kilkuletnich dzieci, poprzez dodanie do porannego posiłku w postaci owsianki azotynu sodu – poinformował we wtorek Daily Mirror.

Azotyn sodu w owsiance

Dzieci – po zjedzeniu owsianki – zaczęły wymiotować i omdlewać. Mali uczniowie trafili do szpitala z poważnymi objawami. Poddano je płukaniu żołądka. Jak podała państwowa agencja informacyjna Xinhua, ośmioro wciąż przebywa na oddziale ratunkowym, a jedno z nich znajduje się w wyjątkowo poważnym stanie. Pozostałych 15 zostało zwolnionych do domu.

Zobacz także

W owsiance, którą zaserwowano kilkulatkom odkryto wysokie stężenie azotynu sodu. Jest on używany w przemyśle spożywczym jako dodatek konserwujący żywność.

"Kiedy przyjechałem do szkoły, moja córka już straciła przytomność"

Nauczyciel został aresztowany. Według policji, motyw jego działania na razie pozostaje niejasny. Chińskie media spekulują o tym, że czyn miał być aktem zemsty wobec kolegi z pracy.

Zobacz także

- Kiedy przyjechałem do szkoły, moja córka już straciła przytomność – miał powiedzieć jeden z ojców po przyjeździe do placówki.

Zobacz także

Według relacji rodziców, dzieci miały skarżyć się na nietypowy gorzko-słony smak owsianki.

 

RadioZET/Daily Mirror