Zamknij

Chiny. Niedźwiedzie zaatakowały pracownika zoo na oczach turystów. Nie przeżył

20.10.2020 14:05
niedźwiedź
fot. Shutteratock.com/Yaorusheng

Tragedia w chińskim ogrodzie zoologicznym. W Szanghaju niedźwiedzie zaatakowały pracownika zoo. Mężczyzna został zabity na oczach turystów. 

Do wypadku doszło w sobotę po południu w Shanghai Wild Animal Park. Jeden z pracowników zoo przebywał akurat na terenie dla drapieżników, gdzie niedźwiedzie mogą swobodnie wędrować. Turyści w specjalnych autobusach dzięki temu przyglądają się zwierzętom w ich naturalnym otoczeniu. Tak było i tym razem. Goście parku nie spodziewali się jednak, że staną się świadkami horroru.

Zobacz także

Szanghaj. Niedźwiedzie zabiły pracownika zoo

Turyści przez okna autobusu zauważyli stado niedźwiedzi zgromadzonych nad stawem. Około ośmiu drapieżników nad czymś się pochylało. Niestety, sprawdził się najgorszy scenariusz - to było ciało mężczyzny. Do chińskiego serwisu społecznościowego Weibo trafił kilkudziesięciominutowy film, na którym widać moment ataku.

Na nagraniu słychać krzyki przerażonych turystów: "co tam się dzieje?", "wygląda na to, że tam ktoś jest". Okazało się, że niedźwiedzie rzuciły się na pracownika zoo. Pracująca w pobliżu koparka podjechała w kierunku zwierząt i próbowała je przesunąć, jednak było za późno - donosi Global Times.

Shanghai Wildlife Park potwierdził, że pracownik zmarł w wyniku ataku niedźwiedzi, ale nie podał szczegółów zajścia. Złożono kondolencje rodzinie mężczyzny i powołano specjalny zespół do zbadania jego śmierci. "Strefa dzikich zwierząt" została tymczasowo zamknięta.

Zobacz także

RadioZET.pl/"Daily Mail"/"The Sun"/"Global Times"