Zamknij

Pod kobietami zapadł się chodnik. Dramatyczne wideo

Błażej Makarewicz
29.07.2020 18:39
pod kobietami zapadł się chodnik
fot. Daily Mail

Dramatyczne sceny rozegrały się w chińskim mieście Chongqing. Pod dwiema kobietami, który szły poboczem, nagle zapadł się chodnik. Kobiety wpadły do głębokiego leja. Wezwanym na miejsce strażakom udało się je uratować.

Zapadnięcie się chodnika było najprawdopodobniej spowodowane osunięciem się ziemi w związku niedawnymi ulewnymi opadami deszczu w Chongqing - przekonują chińscy urzędnicy.

Na nagraniu z monitoringu widzimy, jak w pewnym momencie pod dwiema kobietami, który szły poboczem, zapada się chodnik. Scena wygląda dramatycznie, ale na szczęście kobiety odniosły jedynie niewielkie obrażenia. Wyrwa, jaka powstała, miała kilka metrów długości. Wraz z kobietami do głębokiego leja wpadły też metalowe barierki.

Chiny: Chodnik zapadał się pod kobietami. Wpadły do głębokiego leja

Strażacy, którzy pojawili się na miejscu, uwolnili kobiety z gruzów. Następnie trafiły one do szpitala. Jak przekonują lekarze, obie odniosły niegroźne obrażenia i ich zdrowiu nic nie zagraża.

Zobacz także

- Szłyśmy i nagle spadłyśmy. Moje stopy były uwięzione pod kamieniem - wspomina jedna z kobiet.

Od początku sezonu deszczowego i powodziowego, który rozpoczął się w czerwcu, ucierpiało w Chinach ponad 45 milionów ludzi, a według oficjalnych danych co najmniej 142 osoby zginęły lub zaginęły.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Daily Mail