Zamknij

Pożar w klubie karaoke. 18 osób nie żyje. Sprawca przyznał się do podłożenia ognia [WIDEO]

Redakcja
24.04.2018 08:28
Chiny
fot. Twitter/Mete Sohtaoglu

18 osób zginęło w nocy z poniedziałku na wtorek w pożarze baru karaoke w mieście Qingyuan na południu Chin. Mężczyzna, który zablokował jedyne wyjście z budynku, a następnie podłożył ogień, został zatrzymany — poinformowała policja.

Na pochodzącym z nieznanego źródła nagraniu wideo słychać, że podejrzany przyznaje się do podpalenia. Wcześniej policja w położonym w prowincji Guangdong mieście Qingyuan oferowała 200 tys. juanów (ok. 25 tys. euro) nagrody za wszelkie informacje mogące pomóc w schwytaniu sprawcy.

Według chińskiej telewizji państwowej 32-letni mężczyzna po kłótni opuścił bar karaoke mieszczący się w trzykondygnacyjnym budynku, motocyklem zablokował jedyne wyjście, a następnie, krótko po północy czasu lokalnego, podłożył ogień. Z pożaru uratowało się pięć osób, które trafiły z poparzeniami do szpitala.

Zobacz także

Jak przekazała policja, po pierwszym otrzymanym zgłoszeniu na miejsce zdarzenia skierowano straż pożarną i pogotowie ratunkowe, udał się tam także przedstawiciel lokalnych władz. Ogień udało się ugasić po mniej więcej godzinie.

W Chinach przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych często zostawia wiele do życzenia — zauważa Reuters. Po tragicznym w skutkach pożarze z listopada 2017 roku, gdy w pożarze mieszkania w Pekinie zginęło 19 osób, władze stolicy rozpoczęły w ostatnim czasie 40-dniową kampanię, w ramach której namierzane i karane są przypadki łamania przepisów budowlanych i ochrony przeciwpożarowej w budynkach.

W 2013 roku 121 osób straciło życie w pożarze, który wybuchł w zakładach drobiarskich w prowincji Jilin na północnym wschodzie Chin.

RadioZET.pl/PAP/MP