Zamknij

Wyrzucili noworodka na śmietnik, bo ich rozczarował. Dziecko znalazł sprzątacz

13.08.2020 11:27
noworodek
fot. Shutterstock.com

Szokujący incydent w chińskiej prowincji Guangdong. Rodzice pozbyli się nowo narodzonego dziecka, ponieważ nie odpowiadała im jego płeć. "Marzenie legło w gruzach" - oświadczył ojciec noworodka.

Do wydarzenia doszło w mieście Dongguan w południowej prowincji Chin - Guangdong. 21-latka 29 lipca urodziła dziewczynkę. Jak podają lokalne media, na które powołuje się Daily Mail, rodzicom nie odpowiadała płeć maleństwa, ponieważ już mieli dwie córki. Postanowili porzucić dziecko.

Policja dotarła do nagrania z monitoringu, na którym widać, jak ojciec niesie maleństwo, podążając w kierunku śmietnika. Mężczyzna zostawił córkę przy brudnym kontenerze i oddalił się.

Zobacz także

Noworodek porzucony na śmietniku. Rodzice byli nim rozczarowani

Wstrząsającego odkrycia dokonał przypadkiem jeden ze sprzątaczy. Dziewczynka leżała obok kosza na śmieci, przykryta ubraniami, z wciąż nieodciętą pępowiną.

Na miejsce wezwano policję oraz karetkę, która zabrała noworodka do szpitala. Na szczęście dziewczynce nic się nie stało. Następnego dnia została wysłana do lokalnego ośrodka pomocy społecznej.

Niedługo później funkcjonariuszom udało się dotrzeć do rodziców noworodka. Tłumaczyli, że pozbyli się córki, ponieważ marzyli o synu. "Moje marzenie legło w gruzach" - mówił zrozpaczony ojciec Z ustaleń policji wynika, że nowo narodzona dziewczynka była kolejną córką pary.

Rodzice zdecydowali się ją porzucić, ponieważ „nie mogli sobie pozwolić na całkowite wychowanie trójki dzieci”. Decyzję podjęli w takim pośpiechu, że nie zdążyli nazwać córki.

Zarówno matka, jak i ojciec dziewczynki zostali zatrzymani z zarzutem porzucenia dziecka. W Chinach za takie przestępstwo grozi kara do pięciu lat.

Według tradycji Chińczycy wolą synów, ponieważ tylko wtedy ich nazwisko rodowe ma szansę przetrwania.

Zobacz także

RadioZET.pl/Daily Mail