Zamknij

Krok od katastrofy. Staruszka wrzuciła monety do silnika samolotu

Redakcja
28.06.2017 18:18
Krok od katastrofy. Staruszka wrzuciła monety do silnika samolotu
fot. Twitter

Kilkugodzinne opóźnienie lotu i ewakuacja 150 pasażerów - to efekt nieodpowiedzialnego zachowania pewnej seniorki. Kobieta wrzuciła do silników samolotu monety. O sytuacji zaalarmowali wsiadający do maszyny pozostali pasażerowie. 

Do incydentu doszło przed lotem China Southern Airlines z Szanghaju do Kantonu. 80-letnia Chinka wchodząc po schodkach prowadzących na pokład samolotu rzucała monetami w kierunku silników maszyny. Jak powiedziała, w tym samym momencie odmawiała modlitwę za bezpieczną podróż.

Dziwne zachowanie seniorki zauważył jeden z pasażerów. Na płycie lotniska pojawiły się policyjne radiowozy. Kobieta przekonywała, że z dziewięciu rzuconych monet tylko jedna trafiła do celu. Nie okazało się to prawdą. Kontrolerzy lotniska wyciągnęli z wnętrza silnika... dziewięć monet! 

Zobacz także

– Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom, technicy China Southern przeprowadzili pełną diagnozę silnika samolotu – napisały w oświadczeniu linie lotnicze.

Samolot wystartował z ponad pięciogodzinnym opóźnieniem. 80-latka zeznała, że rzucanie monet miało być częścią rytuału religijnego, mającego zapewnić szczęśliwy lot. W rzeczywistości mogło to doprowadzić do katastrofy. 

RadioZET.pl/BBC/DG