Zamknij

Chiński rząd zakazał striptizu na pogrzebach [WIDEO]

Redakcja
02.03.2018 11:16
Chiński rząd zakazał striptizu na pogrzebach [WIDEO]
fot. Youtube

Chiński rząd wypowiedział walkę nietypowej modzie na uroczystościach pogrzebowych. W ostatnich latach bogaci mieszkańcy prowincji upodobali sobie organizowanie ceremonii z udziałem striptizerek, które tańczą na dachach samochodów. Dużej części społeczeństwa nie podoba się ten zwyczaj, jednak ma on swoich zagorzałych zwolenników.

Zagłosuj

Uważasz, że ceremonie pogrzebowe w Polsce będą w przyszłości wyglądały inaczej?

Liczba głosów:

Resort kultury w Chinach zapowiedział surowe kary za złamanie zakazu zapraszania striptizerek na uroczystości pogrzebowe. Wiele osób nie zgadza się z decyzją rządu i zapowiedziało, że mimo zakazu, będą chowali swoich bliskich, jak uznają to za stosowne.

Niecodzienny zwyczaj w Chinach

International Buisness Times podaje, że Chińczycy ten sposób żegnania swoich bliskich traktują jako dowód uznania i przyjaźni. Z tym nie zgadza się strona rządowa. — Te egzotyczne spektakle świetnie pokazują pułapki, jakie zastawiają na ludzi próżność i snobizm biorące górę nad tradycją — oświadczył przedstawiciel resortu kultury.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

Podobna próba wpłynięcia na obyczaje Chińczyków miała miejsce już 9 lat temu, jednak bezskutecznie. Częstym zjawiskiem na pogrzebach jest rozbijanie namiotów, w których odbywają się tańce na rurze i bezwstydne rozmowy przez mikrofon ze zgromadzonymi.

Kobiety tańczą na dachach samochodów

Na Tajwanie posunęli się o krok dalej. Striptiz stał się integralną częścią pogrzebu. Młode kobiety tańczą na dachach samochodów jadących w karawanie pogrzebowym na cmentarz.

Tak wyglądają niektóre pogrzeby na Tajwanie:

RadioZET.pl/ibtimes.co.uk/strz