Zamknij

Świnia zmuszona do skoku na bungee. Skandaliczna akcja promocyjna parku rozrywki

20.01.2020 22:54
Świnia zmuszona do skoku na bungee. Skandaliczna akcja promocyjna parku rozrywki
fot. The Paper 澎湃新闻/Youtube Printscreen

Trudno wyobrazić sobie koszmar, jaki przeżyło zwierzę, zrzucone z 68-metrowej wieży. Wszystko w ramach akcji promocyjnej nowego parku rozrywki Mexin Wine Town, niedaleko miasta Chongqing w Chinach. Przerażona świnia została zmuszona do "skoku" na bungee. Bulwersujące postępowanie organizatorów tego skandalicznego przedsięwzięcia wstrząsnęło całym światem. W sieci krąży nagranie, na którym widać, jakie męczarnie przeszło nieszczęsne zwierzę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przerażone do granic możliwości zwierzę zostało zepchnięte z 68-metrowej platformy, przywiązane na linie do wysięgnika. W opublikowanym materiale wideo widać, jak trzęsąca się świnia piszczy ze strachu. Wcześniej, ledwo żywe zwierzę – całkowicie skrępowane – zostało wniesione przez kilku mężczyzn na szczyt platformy. Tylko po to, by dosłownie chwilę później przeżyć ogromną traumę.

Zobacz także

Media społecznościowe na całym świecie kipią ze złości. Internauci nie szczędzą słów ostrej krytyki pod adresem organizatorów akcji, mającej "reklamować" chiński park rozrywki Mexin Wine Town. Komentujący wprost mówią o bestialskich torturach, zadanych niewinnej istocie.

Zobacz także

Jak podawały zagraniczne media, świnia miała zaraz po "pokazie" trafić do rzeźni.

"Okrucieństwo w najgorszym wydaniu"

Sprawę skomentowała organizacja, która od lat walczy o prawa zwierząt na całym świecie - People for the Ethical Treatment of Animals.

Zobacz także

Przejaw okrucieństwa wobec zwierząt w najgorszym wydaniu

PETA o akcji promującej park rozrywki Mexin Wine Town

Zobacz także

Ostra reakcja chińskiej opinii publicznej powinna być sygnałem alarmowym dla chińskich decydentów, aby natychmiast wdrożyli przepisy dotyczące ochrony zwierząt

Jason Baker, PETA

Pod naciskiem zbulwersowanej opinii publicznej, organizatorzy przeprosili za skandaliczną akcję. Warto przypomnieć, że znęcanie się nad zwierzętami nie podlega w Chinach odpowiedzialności karnej.

 

RadioZET.pl/rp.pl/bbc.com