Zamknij

W chińskim mieście zakazano posiadania psów z 22 ras. Internet wrze

Redakcja
18.11.2018 14:00
Chiny. W mieście Chengdu zakazano posiadania psów z 22 ras
fot. Alones/Shutterstock (ilustracyjne)

W mieście Chengdu w południowo-środkowych Chinach lokalne władze zakazały posiadania w domach 22 ras psów. Decyzja spotkała się z oburzeniem internetów. W Państwie Środka trwa dyskusja na temat problemu psów, które atakują ludzi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podał serwis What's on Weibo, zakaz obowiązuje od 16 listopada i obejmuje główne dzielnice 10-milionowego miasta. Na liście znalazły się głównie rasy psów, które czasami mogą być agresywne, jak owczarek niemiecki, staffordshire terier, mastif, pitbulterier i akita. Zakaz obejmuje również chińskiego psa wiejskiego, bardzo popularnego w Państwie Środka.

Zobacz także

Władze lokalne tłumaczyły wprowadzenie nowych przepisów "stworzeniem cywilizowanego i higienicznego środowiska" w mieście. Właścicieli psów poinformowano, że jeśli ich zwierzę pochodzi z zakazanej rasy, musi zostać znaleziony dla niego nowy dom poza ograniczonym obszarem.

Wprowadzono również obowiązek rejestracji wszystkich psów. Uczulono mieszkańców, aby zaktualizowali szczepienia swoich czworonogów.

Zobacz także

Sprawa wywołała lawinę krytycznych komentarzy w chińskim internecie. "Nie powinni zakazywać psów, tylko edukować ich właścicieli" - zwracano uwagę. Szczególnie negatywie oceniono zakazanie w dzielnicach Chengdu kundli. "Co zrobił złego zwykły chiński pies" - pytała inna osoba. 

Portal podkreślił w swojej relacji, że bezpańskie psy są w Państwie Środka ogromnym problemem i w ostatnich miesiącach nie brakowało bulwersujących przypadków ataków bezdomnych czworonogów. Pod koniec października doszło do dwóch ataków psów na ludzi, co było szeroko komentowane w mediach społecznościowych. 

Dyskusja w opinii publicznej doprowadza do wprowadzenia zmian. Dla przykładu w mieście Wenshan w południowych Chinach wprowadzono zakaz wyprowadzania psów w godzinach od godz. 19 do 10 rano. 

Zobacz także

RadioZET.pl/What's on Weibo/PTD