Zamknij

Wybuch w uniwersyteckim laboratorium. Dwie osoby zginęły, wielu rannych

25.10.2021 11:00
wybuch na uniwersytecie w Chinach
fot. Twitter.com/Byron_Wan

Wybuch w laboratorium na uniwersytecie we wschodniej części Chin. Dwie osoby zginęły, a co najmniej dziewięć zostało rannych. Moment eksplozji widać na nagraniu.

Wybuch nastąpił w laboratorium na Uniwersytecie Lotnictwa i Astronautyki w Nankinie na wschodzie Chin - poinformowały państwowe media w poniedziałek. Tożsamość ofiar śmiertelnych wypadku nie jest znana.

Wybuch w laboratorium w Chinach. Dwie osoby zginęły

Do eksplozji w uniwersyteckiej pracowni doszło w niedzielę po południu. Tamtejsze służby wszczęły śledztwo dotyczące przyczyn wybuchu - przekazała telewizja CCTV. Na filmach opublikowanych w sieci widać kłęby dymu w okolicy budynku oraz sam moment eksplozji.

Nankin jest głównym ośrodkiem akademickim w Chinach, który przyciąga wielu zagranicznych studentów. Według strony internetowej uczelni na zajęcia zapisanych było tam ponad 1000 studentów z zagranicy, jednak nie wiadomo, ilu z nich zostało na uczelni po wprowadzeniu przez Chiny restrykcji związanych z COVID-19.

Chiny starają się zdobyć pozycję głównego gracza na światowym rynku lotniczym i lotów w kosmos, m.in. poprzez budowę pasażerskich samolotów odrzutowych - podaje AP.

To nie pierwszy wybuch w chińskich instytucjach badawczych. Takie wypadki zdarzały się od lat, a eksperci wielokrotnie zgłaszali obawy dotyczące bezpieczeństwa.

RadioZET.pl/PAP/sciencetimes.com/Twitter

C