Zamknij

Katastrofa w fabryce. Nie żyje 10 osób, kilkanaście jest rannych

20.07.2019 09:41
Katastrofa w fabryce. Nie żyje 10 osób, kilkanaście jest rannych
fot. PAP/EPA/FEATURECHINA

Dziesięć osób zginęło, 19 zostało ciężko rannych, a pięcioro innych uznano za zaginione w wyniku silnego wybuchu w zakładach gazowych w mieście Yima w prowincji Henan w środkowych Chinach - podały w piątek chińskie media.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do eksplozji doszło w piątek, około godziny 17.45 w zakładzie należącym do spółki Henan Coal Gas Group. Według źródeł agencji AFP wybuch nie nastąpił w strefie ze zbiornikami z gazem, a produkcja w zakładzie została wstrzymana.

Budynki w okolicy zniszczone

Zobacz także

Wybuch wybił szyby i zniszczył drzwi w budynkach oddalonych o 3 kilometry od fabryki - podała państwowa telewizja CCTV na swoim kanale w mediach społecznościowych.

Pomimo zapowiedzi chińskich władz dotyczących wzmocnienia reguł bezpieczeństwa w kraju wciąż często dochodzi do wypadków przemysłowych. W marcu eksplozja w zakładach chemicznych w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin zabiła 78 osób i raniła setki innych.

Zobacz także

Do jednego z najtragiczniejszych wypadków doszło w 2015 roku, gdy w serii wybuchów w portowym mieście Tiencin na północy kraju zginęło co najmniej 165 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter