Zamknij

Wyciek gazu w kopalni węgla. Nie żyje 16 górników

27.09.2020 11:46
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Sadik Gulec/Shutterstock

Wyciek gazu w kopalni węgla w południowo-zachodnich Chinach. W wyniku tragedii śmierć poniosło 16 górników - przekazały zagraniczne agencje informacyjne.

Wyciek gazu w kopalni węgla w Chinach. "Szesnastu górników zginęło w niedzielę w kopalni węgla w południowo-zachodniej części kraju w wyniku wycieku gazu" - poinformowały chińskie media państwowe. Uratowano jedną osobę. Jest hospitalizowana, ale jest w stanie krytycznym - podała telewizja CCTV.

Zobacz także

Do incydentu doszło w kopalni Songzao, położonej w rejonie miasta wydzielonego Chongqing, ogromnej metropolii ok. 1800 kilometrów od Pekinu.

Zobacz także

Według oficjalnej agencji Xinhua we wczesnych godzinach rannych zapalił się ruchomy chodnik w kopalni, powodując wyciek niebezpiecznego, silnie toksycznego tlenku węgla.

Wyciek gazu w kopalni. Nie żyje kilkunastu górników

Na miejsce wypadku wysłano ok. 100 ratowników - poinformowały lokalne władze. W sprawie wszczęto dochodzenie.

Zobacz także

Chińskie kopalnie, szczególnie kopalnie węgla, należą do najniebezpieczniejszych na świecie, choć w ostatnich latach liczba ofiar śmiertelnych wśród chińskich górników znacznie spadła. Według oficjalnych danych w 2017 roku w chińskich kopalniach węgla doszło do 219 wypadków, w których zginęło 375 osób. W pierwszej dekadzie XXI wieku w kraju notowano kilka tysięcy ofiar wypadków górniczych rocznie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/CCTV