Zamknij

Dzieci kłute igłami i karmione tabletkami. ''To miał być mały sekret''

Redakcja
25.11.2017 18:46
Dzieci kłute igłami i karmione tabletkami. ''To miał być mały sekret''
fot. Pixabay

W ramach śledztwa dotyczącego domniemanego molestowania seksualnego w pekińskim przedszkolu chińskie władze zatrzymały jedną z wychowawczyń - ogłosiła w sobotę policja. Według mediów podopieczni mieli być kłuci igłami i połykać niezidentyfikowane pigułki.

Policja przekazała, że śledztwo dotyczące przedszkola Nowy Świat doprowadziło do zatrzymania w Pekinie 22-letniej wychowawczyni podejrzewanej o molestowanie dzieci. Dochodzenie wszczęto po środowych doniesieniach rodziców.

Prowadząca przedszkole Nowy Świat w dzielnicy Chaoyang firma RYB Education, notowana na nowojorskiej giełdzie, przeprosiła rodziców i zapewniła, że współpracuje z policją.

Firma przekazała również policji, że część zarzutów jest fałszywa, i że ktoś chce ją wrobić – wynika z oświadczenia RYB.

Według magazynu „Caixin” u ośmiu podopiecznych placówki wykryto znaki kłucia igłami. Proceder miał mieć miejsce w dwóch grupach dzieci w wieku poniżej czterech lat. Rodzice informowali również o nakłanianiu dzieci do połykania nieokreślonych tabletek.

- Moje dziecko powiedziało, że brali dwie białe pigułki po lunchu, a po ich połknięciu spali - powiedział w czwartek państwowej telewizji CCTV jeden z rodziców.

Zobacz także

Matka jednego z podopiecznych powiedziała agencji AFP, że dzieci nakłaniano do zażywania tabletek, przedstawiając je jako żelki. Miało to być dla nich "nagrodą" i „małym sekretem pomiędzy dzieckiem a nauczycielem” - dodała.

Agencja Xinhua przekazała w czwartek, że podopieczni placówki byli „podobno molestowani seksualnie”, ale nie rozwinęła tematu. Władze nie podały na razie żadnych szczegółów prowadzonego śledztwa.

W związku z licznymi w ostatnim czasie przypadkami naruszania praw dzieci w przedszkolach, rządowy komitet ds. edukacji wydał w piątek pilny nakaz natychmiastowego przeprowadzenia kontroli w placówkach w całym kraju – poinformowała chińska agencja.

RadioZET.pl/PAP/DG