Zamknij

Masowa ewakuacja festiwalowiczów. Turyści w panice uciekali przed ogniem

Magdalena Kulej
16.07.2019 12:18
Chorwacja. Ewakuacja na festiwalu "Fresh Island". Na wyspie Pag wybuchł pożar
fot. Twitter screen

Ogromny pożar wybuchł na wyspie Pag w Chorwacji, gdzie odbywa się właśnie muzyczny festiwal Fresh Island. Z terenu imprezy ewakuowano blisko 10 tysięcy festiwalowiczów.

Uczestnicy festiwalu Fresh Island zostali ewakuowani w nocy z poniedziałku na wtorek. To z powodu pożaru na wyspie Pag, gdzie odbywa się impreza. Wiadomo już, że nikt nie odniósł obrażeń.

Jak poinformowała chorwacka policja, pożar wybuchł około godz. 1 w lesie sosnowym nieopodal plaży Zrće, która słynie z letnich festiwali muzycznych i imprez. Zgodnie z komunikatem nie ma rannych, a ogień został już opanowany.

Burmistrz znajdującego się niedaleko plaży miasta Novalja Ante Dabo wyjaśniał, że festiwalowiczów najpierw z Zrće ewakuowano na inną plażę, a następnie — autobusami do Novalji.

Na razie nie jest jasne, co wywołało pożar. Agencja EFE podkreśla, że ogień z powodu silnego wiatru szybko rozprzestrzeniał się, w wyniku czego zamknięto kilka lokalnych dróg. Do gaszenia pożaru użyto trzech samolotów; spłonęło około 10 hektarów lasu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP