Zamknij

Tajemnicza kobieta znaleziona na wybrzeżu. Policja prosi o pomoc

21.09.2021 12:16
Tajemnicza kobieta na wyspie KRK
fot. Chorwacka Policja

Policja w Chorwacji szuka osób, które mają jakiekolwiek informacje na temat kobiety, którą odnaleziono na brzegu wyspy Krk. Prawdopodobnie 60-latka została odkryta przez załogę statku 12 września.

Kobieta, o której informacje podała miejscowa policja, ma prawdopodobnie 60 lat. Została odnaleziona 12 września u brzegu wyspy Krk w północnej części kraju. Została zauważona przez mężczyzn, którzy znajdowali się na morzu. 12 ratowników górskich najpierw podjechało samochodem w okolice miejsca, gdzie zauważono kobietę. Następnie przeszli pieszo przez 1,6 km i w końcu dotarli do zaginionej. 

"Na brzegu znaleźliśmy kobietę z niewielkimi obrażeniami. Miała też kilka zadrapań oraz była bardzo odwodniona i wychudzona. Ledwo mogła wypić kilka łyków wody. Położyliśmy ją na noszach, ponieważ nie była w stanie chodzić i przetransportowaliśmy ją do szpitala" - przekazało chorwackie ratownictwo górskie (HGSS), cytowane przez dziennik "24sata".

Chorwacja. Kobieta odnaleziona na brzegu wyspy 

Odnaleziona ma średnią budowę ciała, około 165 centymetrów wzrostu, blond włosy do ramion i niebieskie oczy. „Mówi po angielsku, ale nie pamięta swojej tożsamości. Obecnie przebywa w szpitalu i jest w stabilnym stanie” - wynika z policyjnego komunikatu, cytowanego przez serwis CNN.com. 

Kobieta nie ma pojęcia, jak znalazła się u brzegów chorwackiej wyspy. Nie miała przy sobie żadnych dokumentów i telefonu. W pobliżu miejsca, gdzie odnaleziono kobietę, służby nie widziały żadnego samochodu. Ponadto mieszkańcy wyspy Krk, w wypowiedziach dla lokalnych mediów, wskazywali, że to teren bardzo skalisty i trudno dostępny pieszo oraz dla samochodów. 

Wszystkie osoby, które mają informację o tajemniczej kobiety, proszeni są o skontaktowanie się z chorwacką policją. E-mail: primorsko-goranska@policija.hr.

RadioZET.pl/CNN.com