Zamknij

Ojciec zabił trójkę małych dzieci. Potem chciał popełnić samobójstwo

25.09.2021 18:44
Chorwacja. Zabójstwo trójki dzieci, ojciec chciał popełnić samobójstwo
fot. DENIS LOVROVIC/AFP/East News

Zwłoki trójki małych dzieci znalazła w nocy z piątku na sobotę chorwacka policja w Zagrzebiu. Okazało się, że zabił jej ojciec, który próbował następnie popełnić samobójstwo - podała telewizja HRT. Mężczyzna uśmiercił 7-letnie bliźniaki oraz 4-letniego chłopca.

Makabryczne odkrycie w mieszkaniu w stolicy Chorwacji. 56-latek jest podejrzany o zabójstwo trójki swoich dzieci: 7-letnich bliźniaków (chłopca i dziewczynki) oraz 4-letniego chłopca. 

Media donoszą, że 56-letni obywatel Austrii na stałe mieszkający w Chorwacji, próbował również popełnić samobójstwo. - Był nieprzytomny, gdy przewożono go do szpitala, ale obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – podało HRT.

Chorwacja. Ojciec zabił trójkę małych dzieci. Chciał popełnić samobójstwo

Chorwacka prokuratura przekazała, że prowadzi w tej sprawie śledztwo. Z kolei jak pisze austriacki dziennik "Kurier", jeden ze znajomych Austriaka przeczytał opublikowany przez niego w mediach społecznościowych post wskazujący na samobójcze zamiary mężczyzny i zaalarmował policję. Niestety, nie zapobiegło to tragedii w rodzinie.

Ojciec zabitych dzieci skarżył się na problemy finansowe i psychiczne. Rodzice dzieci byli rozwiedzeni, ich matka na stałe mieszka w Dubrowniku, a ten weekend dzieci miały spędzić z ojcem - piszą chorwackie media. Sprawę podjęli najważniejsi politycy kraju. – Nie było żadnych doniesień o przemocy domowej w tej rodzinie - przekazała wiceminister pracy, rodziny i opieki społecznej Chorwacji Margareta Madżerić.

Jak informuje HRT, lekarze ze szpitala, do którego przewieziono mężczyznę, podejrzewają, że był pod wpływem substancji psychoaktywnych, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone.

RadioZET.pl/PAP/HRT