Zamknij

Chorwacja. Turysta z Polski spadł z 12-metrowego klifu. Ma liczne obrażenia

26.08.2020 08:17
Chorwacja
fot. HGSS Stanica Makarska

Polski turysta doznał poważnych obrażeń ciała i został hospitalizowany podczas urlopu w Chorwacji. Mężczyzna spadł z 12-metrowego klifu w miejscowości Brela. Chorwacka służba ratunkowa udostępniła zdjęcia z akcji ratunkowej. 

Do wypadku w miejscowości Brela w Chorwacji doszło w poniedziałek 24 sierpnia. Chorwacka górska służba ratunkowa HGSS przed godziną 19 otrzymała zgłoszenie o niebezpiecznym zdarzeniu na pieszym szlaku. Z relacji ratowników wynika, że polski turysta stracił równowagę i spadł z 12-metrowego klifu. Mężczyzna został poważnie ranny.

W akcji ratunkowej uczestniczyło 14 ratowników HGSS. Polak został unieruchomiony na noszach i przetransportowany do karetki. Mężczyzna ma złamany obojczyk oraz liczne urazy nóg i ramion. 

Koronawirus na Chorwacji. MSZ odradza podróżowanie 

Ministerstwo spraw zagranicznych odradza podróże do Chorwacji poza tymi, które nie są konieczne, ze względu na duży odsetek nowych zakażeń koronawirusem. Na portalu Polak za granica MSZ dodało, że poziom zakażeń w Chorwacji "jest obecnie ponad dwukrotnie wyższy niż w Polsce i wykazuje stałą tendencję wzrostową", uwzględniając liczbę ludności i osób przebywających tam tymczasowo - turystycznie.

Chorwackie władze apelują o zachowanie dystansu 1,5 m. W poszczególnych rejonach o najwyższym natężeniu zakażeń możliwe jest wprowadzanie czasowych obostrzeń o charakterze lokalnym.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl