Zamknij

Ciężarówka rozjechała grupę ludzi. Wzrósł bilans ofiar, podano wstępną przyczynę tragedii

28.08.2022 13:31

Do sześciu wzrósł bilans ofiar tragicznego wypadku w Nieuw-Beijerland w zachodniej Holandii. Ciężarówka wjechała w tłum ludzi po zjechaniu z grobli. Dziennik "De Telegraaf" ujawnił wstępną przyczynę koszmaru.

Ciężarówka rozjechała ludzi w Holandii. Wzrosła liczba ofiar
fot. STR/AFP/East News

Ciężarówka wjechała w grupę ludzi w sobotę 27 sierpnia wieczorem, kilka kilometrów na południe od Nieuw-Beijerland, na skrzyżowaniu między Zuidzijdsedijk i Langeweg. Pojazd na hiszpańskich numerach rejestracyjnych w pewnym momencie zjechał z grobli w tłum grillujących osób – podała w komunikacie policja.

Początkowo media informowały o dwóch ofiarach, jednak nowy policyjny raport wskazuje już na sześć osób zmarłych oraz kolejnych siedem rannych.

Ciężarówka rozjechała grupę ludzi. Wzrósł bilans ofiar

- Czuliśmy się jak w filmie, wszyscy byli przerażeni, gdy widzieliśmy, co się dzieje – powiedziała portalowi Rijnmond świadek zdarzenia Rebecca van Wijgerden. Jak dodała, "te obrazy zostaną w naszej pamięci na zawsze".

46-letni Hiszpan, który kierował pojazdem, nie odniósł żadnych obrażeń. Mężczyzna został zatrzymany na miejscu i aresztowany. Media informują, że był trzeźwy.

Reporterzy dziennika "De Telegraaf" ustalili, że ciężarówka wypadła z drogi, ponieważ próbowała ominąć inny pojazd. Nie sprecyzowano, czy chodziło o manewr wyprzedzania, czy też kierowca chciał uniknąć zderzenia. Jest to obecnie przedmiotem śledztwa.

RadioZET.pl/PAP - Andrzej Pawluszek